این شازده ، آب نمی بیند وگرنه شناگر خوبی است !

این شازده ، آب نمی بیند وگرنه شناگر خوبی است !

این شازده ! آب نمی بیند وگرنه شناگر خوبی است  !

رضا پهلوی اخیرا فعالیت های رسانه ای خود را بیشتر نموده است. علت را هم می توان در این دانست که شازده ی خارج نشین به دستورسازمان های اطلاعاتی بیگانه این ماموریت جدید را بر عهده  گرفته است و باید ماموریت خود را به انجام برساند. اما این آقا در مصاحبه ای که این اواخر انجام داده است به صدای آمریکا و رادیو فردا حمله نموده و مدعی شده است که این دو رسانه که زیر نظر دولت آمریکا فعالیت می کنند تحت کنترل اصلاح طلبان بوده و…………

228 total views, no views today

۱۳۹۷-۱۱-۰۷ access_time    
3838 code
 
print title title

229 total views, 1 views today

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :    

 

این شازده ! آب نمی بیند وگرنه شناگر خوبی است !

رضا پهلوی اخیرا فعالیت های رسانه ای خود را بیشتر نموده است. علت را هم می توان در این دانست که شازده ی خارج نشین به دستورسازمان های اطلاعاتی بیگانه این ماموریت جدید را بر عهده  گرفته است و باید ماموریت خود را به انجام برساند. اما این آقا در مصاحبه ای که این اواخر انجام داده است به صدای آمریکا و رادیو فردا حمله نموده و مدعی شده است که این دو رسانه که زیر نظر دولت آمریکا فعالیت می کنند تحت کنترل اصلاح طلبان بوده و سیاست های جمهوری اسلامی ایران را دنبال می کنند. ادعایی که رضا پهلوی نموده است، واکنش های بسیاری را در پی داشته و باعث شده تا از هر طرف مخالفت های زیادی به گوش برسد و این آقا آماج حملات تند خودی ها و غیر خودی ها قرار گیرد. طبیعی بود که اصلاح طلبان مخالفت شدید خود را با رضا پهلوی و حرف های بی ربطی که زده است اعلام نمایند. البته این واکنش هم منطقی به نظر رسیده و هم بدیهی است. چرا که یقینا منظور رضا پهلوی از اصلاح طلبان مسیح علی نژاد و امثال وی می باشد که در رادیو فردا و تلویزیون صدای آمریکا فعالیت می کنند.

این پرسش پیش می آید که، چرا وی این ادعا را آن هم در مصاحبه ای که در رسانه های ارتباط جمعی انتشار یافته مطرح می نماید؟ خصوصا که همه می دانند صدای امریکا و رادیو فردا رسانه های دولتی آمریکا هستند و اساسا در هیچ شرایطی نمی توانند با فرد یا گروهی که مرتبط به ایران باشد ارتباط برقرار نمایند. برای پاسخ به این پرسش باید به دنبال دلایلی متقن و منطقی بود که بتواند این ادعای رضا پهلوی را توجیه نماید. مطمئنا رضا پهلوی از روی خیرخواهی دولت آمریکا این حرف را نزده است.به نظر می رسد در ادعای رضا پهلوی نکاتی وجود داردکه هر کدام می تواند در جای خود جالب توجه باشد. نکاتی که پی بردن به آنها مستلزم کنکاش در برخی موارد مهم ازجمله پارامترهای زیر می باشد:.

1 – VOA و رادیو فردا:

این دو رسانه دولتی آنگونه که رضا پهلوی می خواهد از او حمایت نکرده اند ،او انتظار دارد که تمام مصاحبه ها و اطلاعیه هایش آنگونه که از شبکه هایی مانند ایران اینتر نشنال ، bbc فارسی ، من و تو و … پخش میگردد توسط این دو رسانه نیز پخش و به روی آنتن برود اما از آنجائی که این اتفاق نیفتاده است رضا پهلوی هم دست به یک عمل انتحاری سیاسی زده و با این ادعای خنده دار، خواسته است این به زعم وی بی اعتنایی تعمدی رسانه های مذکور را به اصطلاح طلبان نسبت دهد. درحالی که بر کسی پوشیده نمی باشد صدای آمریکا و رادیو فردا تحت کنترل وزارت خارجه آمریکا هستند و به عبارتی دولت ترامپ بر کار این رسانه ها نظارت دارد. متاسفانه چون پهلوی خود را به هیچ دستگاهی پاسخگو نمی بیند و کماکان مانند پدر و پدر بزرگش خودکامه عمل می کند .وی نیازی نمی بیند که حرفهایش را توجیه نماید،از این رو چنین ادعائی را مطرح کرده است تا با فرار به جلو علت واقعی این موضوع را در پشت آن پنهان نماید.

2 – علیرغم اینکه دولت عربستان به دستور اربابان آمریکایی اش، بودجه ی کلانی را صرف حمایت از نیروهای اپوزیسیون از پهلوی گرفته تا تلویزیون های من و تو، ایران فردا و علی الخصوص ایران اینتر نشنال و حتی منافقین می نماید، به جز تفرقه افکنی و اختلاف در بین اپوزیسیون نتوانسته است نتیجه دیگری تحصیل نماید. البته تفرقه بین اپوزیسیون به ذات خود بسیار خوب می باشد چرا که خودشان وقتی با یکدیگر کنار نمی آیند معلوم است که با مردم چه خواهند کرد لذا برنده ی اصلی این وقایع، مردم ایران خواهند بود که به راحتی ماهیت این مدعیان دمکراسی برایشان روشن می شود. . به هر حال رضا پهلوی باز هم خوی خودکامه خود را نشان می دهد. او می خواهد دولت های متخاصم با انقلاب اسلامی و ملت ایران فقط از او حمایت کنند و رسانه های دولتی آمریکا هم فقط گفته های او را انعکاس دهند و هنگامی که در می یابد در این میان با او همان رفتاری می شود که با منافقین و امثال آنها می شود عصبانی شده و از روی عصبانیت به دنبال راهی می گردد تا بتواند دولت مردان آمریکایی را تحریک نموده و بدین صورت حساب خود را با این دو رسانه صاف نماید .. غافل از انکه تا دولت آمریکا نخواهد، این دو رسانه (VOA و رادیو فردا ) نمی توانند از او یا گروهی دیگر حمایت نمایند.

3 –  یکی دیگر از دلایل ادعایی چنین بی معنا توسط رضا پهلوی می تواند رقابتی باشد که بین او و مسیح علینژاد در گرفته است. اگرچه علی نژاد و حتی پهلوی هرگز از چنین رقابتی که می تواند ناشی از تضاد منافع باشد حرفی نزده اند و حتی گاها در مقابل رسانه ها به یکدیگر روی خوش نشان می دهند، اما به خوبی می توان درگیری های ناشی از این تضاد منافع را مشاهده نمود.به عنوان مثال مسیح علی نژاد در گذشته وقتی در ایران خبرنگاری میکرد ، نام اصلاح طلب بر خود نهاده بود و از این طریق موفق شد تا هم در داخل وهم در خارج از کشور در بین ایرانیان آن هم در بین زنان برای خود جایی دست و پا نماید و به جای اینکه در کمپین سلطنت طلب ها فعالیت کند،موذیانه تلاش نمودتا خود را به عنوان یک زن دمکراسی خواه با اندیشه های فمینیستی ، در یک جایگاه مستقل از سلطنت طلبان جای بیندازد و این قضیه موجب عصبانیت طرفداران رضا پهلوی گردید. قطع به یقین منظور شازده در مورد نفوذ اصلاح طلبان در رسا نه های فوق، مربوط به اشخاصی نظیر مسیح علی نژاد است اگرچه رضا پهلوی مستقیما نامی از او نبرده است اما یکی از سرشناس ترین کسانی که می تواند مد نظر رضا پهلوی باشد و در صدای آمریکا نیز فعالیت نماید همین علی نژاد است؛ و ازآنجایی که علی نژاد پی به حساسیت ایجاد شده برده است در یک چرخش شیطانی با رضا پهلوی مذاکره و مصاحبه نموده و حتی با زیرکی و به صورت دوپهلو از رضا پهلوی حمایت کرده است تا شاید بتواند دهان او را ببندد. اما بعید است که این شازده ی مدعی و مغرور به این عقب نشینی تن در دهد.

پهلوی فکر می کند به راستی نماینده بخشی از مردم ایران است و در مخالفت با نظام اسلامی، دیگران می باید به او اقتداء نمایند لذا هرگونه مانعی که سر راهش سبز شود با مخالفت او و اتهامات مختلف روبرو می شود. مسیح علی نزاد هم باید بفهمد که به قول بزرگان ادب فارسی : دو درویش در گلیمی بخسبند،        اما دوپادشاه در اقلیمی نگنجند.

در نهایت: علت اینکه رضا پهلوی صدای آمریکا و رادیوفردا را متهم می کند که تحت سیطره اصلاح طلبان قرار دارند به هریک از 3 دلیلی که  برشمرده ایم مرتبط باشد یا  ترکیبی از این 3 دلیل، در اصل قضیه تغییری ایجاد نمی کند، چرا که رضا پهلوی با طرح این موضوع متکبرانه فرمان می دهد که: اپوزیسیون به جز او نباید در هیچ کمپین دیگری فعالیت نمایند و گرنه با اتهامات مختلف روبرو خواهند شد.ظاهرا  رضا پهلوی که چند نفری را پیرامون خود دیده است دستپاچه شده و این تصوربه او دست داده که حقیقتا رهبر اپوزیسیون بوده و اهداف اپوزیسیون صرفا در وی خلاصه می شود. وی با این واکنش می خواهد به دولت های آمریکا، اسرائیل و عربستان از موضع برتر پیام دهد که حمایت از هر دسته و گروهی غیر از آنچه که در مجموعه ی او قرار دارد می تواند به خیال خودش در فردای ایران به ضرر آنها تمام شود. رضا پهلوی با این حرفی که زده است به دولت ترامپ یادآوری می نماید که باید در رفتار خویش تجدید نظر نماید. اینکه پهلوی رسانه های دولتی آمریکا را تحت کنترل این و آن می نامد در واقع می تواند پیام وی به اطرافیان ترامپ نیز باشد به جان بولتون و … که هر ازگاهی از منافقین نیز حمایت می کنند رضا پهلوی مانند پدر و پدر بزرگش ثابت کرده که در خودکامگی کم از آنها ندارد .او شناگرخوبی است البته اگر آب ببیند .

230 total views, 2 views today

# هشتگ    
این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :    

یک پاسخ برای این مطلب بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


widgets