سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران مبارک باد

سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران مبارک باد

سرآغازی دوباره، بهاری در دل زمستان زمستان بود و سرد؛ هوای آسمان ایران را بوی دود گلوله و باروت پر کرده بود. امام (ره) دوازدهم بهمن به ایران آمده بود و شوق فراوان ملتی که چشم براه او بودند را با آمدنش به ایران، تبدیل به حرکتی عظیم کرده بود که همچون سیلی خروشان در […]

۱۳۹۷-۱۱-۲۲ access_time    
2413 code
  photo   edit  
print title title

399 total views, 1 views today

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :    

سرآغازی دوباره، بهاری در دل زمستان
زمستان بود و سرد؛ هوای آسمان ایران را بوی دود گلوله و باروت پر کرده بود. امام (ره) دوازدهم بهمن به ایران آمده بود و شوق فراوان ملتی که چشم براه او بودند را با آمدنش به ایران، تبدیل به حرکتی عظیم کرده بود که همچون سیلی خروشان در خیابان ها ی ایران به حرکت درآمده بودند تا در روز سرنوشت ساز 22 بهمن، برای همیشه بساط ظلم و جور خاندان پهلوی را جمع و پرچم مزین به نام مبارک الله را در سراسر ایران به اهتزاز درآورند.
22 بهمن بود، مدت ها بود که مردم مسلمان ایران ، پیر و جوان، مرد و زن و … به خیابان ها می آمدند تا با همدلی واتحاد بساط ظلم وجور را بر چینند.در روزهای منتهی به پیروزی انقلاب دیگر کسی در منزل نمی ماند ,همه امده بودند تا در واپسین روزهای حکومت پهلوی به فرمان رهبر انقلاب اسلامی و بنیان گذار عزیز جمهوری اسلامی لبیک گویند و اجازه ندهند دولت شاپور بختیار بتواند بر اوضاع مسلط شود. آن روز ها همه جا صحبت از یک کودتا بود، کودتایی که قرار بود تا نتیجه ی نهایی آن از حرکت ایستادن انقلاب و تکرار حادثه ای همچون کودتای ننگین 28 مرداد باشد، اما این بار شرایط با 28 مرداد فرق می کرد. مردم هشیار و گوش به فرمان امام به خیابان ها آمده بودند تا در واپسین ساعات عمر رژیم پادشاهی اجازه ندهند که تاریخ تکرار شود. آنها نمی خواستند انقلاب اسلامی ایران از حرکت رو به جلوی خود که به لطف رهبری امام خمینی (ره)، بعد از سال ها فراز و نشیب، تبعید، ایستادگی و مجاهدت ها به سرانجامی که خداوند نوید داده بود یعنی رستگاری مومنان ، استقرار عدالت و … نزدیک می شد ،خدشه وارد آید و دستان نامحرم اجنبی، کنترل اوضاع را به نفع خود در دست بگیرند. 22 بهمن سال 57، انقلاب به روزهای حساس و نهایی خود میرسید، امام فرمان ایستادگی و مبارزه صادر نمود و ملت مسلمان گوش به فرمان ایشان آماده می شدند تا در آخرین ساعتهای عمر رژیم طاغوت، یاد و خاطره شهیدان انقلاب را گرامی داشته و با ارواح طیبه شهداء انقلاب عهد و پیمان ببندند که هرگز اجازه نخواهند داد تا، افکار پلید و ناپاک دشمنان، انقلاب اسلامی و کشور عزیزمان ایران را تهدید نماید. به هر روی در انتهای روز 22 بهمن سال 1357 بود که فریاد الله اکبر از هر کوی و برزن برخاست و پیروزی انقلاب اسلامی به جهانیان اعلام گردید.
نزدیک به چهل سال از آن روز های حساس می گذرد، خمینی کبیر (ره) معمار انقلاب اسلامی اگرچه از پیش ملت ایران پرواز نموده و به لقاء دوست شتافت اما ملتی که وی رهبر و پیشوای آنها بود هرگز او را فراموش نخواهد نمود و ادامه ی راهی که امام خمینی (ره) آغاز فرموده بودند را با جانشین شایسته و انقلابی او، مقام معظم رهبری، تداوم خواهند بخشید تا به یاری الطاف الهی انقلاب اسلامی ایران را به دستان مبارک صاحب اصلی اش حضرت قائم (عج) منجی عالم بشریت، تقدیم نمایند.
چهل سال می گذرد و در هر سال آن ، ملت بزرگوار ایران، شاهد بودند که دشمنان این خاک مقدس تا چه اندازه سعی نمودند با انواع واقسام خباثت، از جنگ تحمیلی (8 ساله) گرفته تا انواع تحریم ها ی مختلف اقتصادی، تسلیحاتی، بانکی و … انقلاب اسلامی را از حرکت باز دارند اما هر بار که دشمنان ، از منافقین گرفته تا سلطنت طلبان، کمونیست ها، دولت های مرتجع منطقه نظیر عربستان و در راس همه ی آنها آمریکا و اسرائیل در صدد ضربه زدن برآمدند. جز خفت و خاری هیچ عایدی نداشتند و یقینا در آینده نیز همین بی آبرویی و حقارت سرنوشت دشمنان انقلاب اسلامی خواهد بود. همه موفقیت هایی که از جنبه های مختلف ایران را در ردیف کشور های پویا و صاحب نام قرار داد هرگز بدست نمی امدند مگر با رشادت های دلیر مردانی که جان برکف در سنگر های علم وعمل تا پای جان ایستادند و بسیاری از این عزیزان با اهداء خون خود دنیا را از این همه ایثار واز خود گذشتگی شرمنده نمودند شهدایی که باعث افتخار مان شدند و پرچم عزیز کشورمان را بر قله های رفیع عزت واستقامت به اهتزاز در آوردند.
در ایام نکو داشت بیست و دوم بهمن با زنده نگاه داشتن یاد و خاطره شهداء گرانقدر و امام بزرگوار شهداء، با جانشین عزیزش، مقام معظم رهبری پیمان می بندیم که همانند همه ی این چهل سالی که با عزت وافتخارسپری شد، با تمام توان از تمامیت ارضی ، استقلال و آزادی ایران اسلامی و ارزش های اسلامی انقلاب عزیزمان محافظت نمائیم.
سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران مبارک
مبدیان بهمن 1397

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :    
۱۳۹۷-۱۱-۲۲ access_time
photo  
۱۳۹۷-۰۶-۰۹ access_time
edit  

به نام خدا پیام رسای غدیر تداوم رسالت محمد(ص) واقعه غدیر خم واقعه ای نیست که بتوان به سادگی از آن گذشت  غدیر یک حادثه تاریخی نیست که در کتاب های تاریخ از آن نامی برده شود ودر لابلای ایام مختلف و حوادث گوناگون تاریخ به تدریج کم رنگ وکم رنگ تر شود. غدیر خم […]

یک پاسخ برای این مطلب بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 5 =


widgets