شرم بر کسی که به هم میهنش هم ظلم میکند

شرم بر کسی که به هم میهنش هم ظلم میکند

شرم بر کسی که به هم میهنش هم ظلم میکند

ظلم کردن فقط به این نیست که حق و حقوق فیزیکی انسانی را از او سلب نمایند. ظلم کردن فقط در این نخواهد بود که به زور اسلحه و ایجاد رعب و وحشت، حق زیستن را از کسی بگیرند،

284 total views, no views today

۱۳۹۸-۰۱-۲۲ access_time    
4041 code
 
print title title

285 total views, 1 views today

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :    

به نام خدا

شرم بر کسی که به هم میهنش هم ظلم میکند

ظلم کردن فقط به این نیست که حق و حقوق فیزیکی انسانی را از او سلب نمایند. ظلم کردن فقط در این نخواهد بود که به زور اسلحه و ایجاد رعب و وحشت، حق زیستن را از کسی بگیرند، کم فروشی نمایند، مال و سرمایه ی دیگران را به یغما برند و … . ظلم می تواند ایجاد دلهره و ترس به خاطر ارسال اطلاعات مغرضانه و دروغین در شبکه های اجتماعی باشد. اینکه کسی بگوید تمام بیمارستانهای اهواز به خاطر سیل تخلیه شده اند و با انتشار چنین اطلاعات کذبی بخواهد آرامش را از دل و جان خانواده هایی که در بیمارستانهای خوزستان بیمار دارند و دل در گرو درمان عزیزانشان به انتظار نهاده اند، بازستانند، ظلم و ستم نموده و حق و حقوق انسانی دیگران را زیر پای گذارده اند. چه بپذیریم یا نه، این یک واقعیت است که عده ای می خواهند خواب آرام را از چشم مردم بربایند و هموطنان ما را در مناطق آسیب دیده از سیل مورد آزار روحی قرار دهند و باتحت فشار قرار دادن افکار عمومی، جوی متشنج و نا آرام ایجاد نمایند تا در این رهگذر مردم خسته و ناراحت را که طبیعتا کم طاقت هم شده اند، به جان مدیران و مسئولین استانی و کشوری بیاندازند و سپس آنچه می خواهند را به خورد افکار عمومی بدهند تا بدینوسیله به اهداف شوم و ناپاک خود دست یابند.

درست است آنچه که اکنون در ذهنتان می گذرد واقعیتی است انکار ناپذیر، اینکه در حضور وجدان بیدارتان با خود خلوت می نمائید و از خود می پرسید مگر می شود کسی آن اندازه خبیث و پلید باشد که بخواهد برای دست یافتن به خواسته های نامشروع خود، پای بر وجدان بشری نهاده و از رنج و درد هموطنشان نردبانی بسازد برای صعود. پاسخ این پرسش مثبت است. اگر تردیدی برای کسی وجود دارد می تواند به صفحات رسانه های اینترنتی و شبکه های اجتماعی افرادی نظیر زم، علی نژاد، امید شریفی دانا و … سر بزند و به اطلاعات و اخباری که این رسانه های مجازی در عرصه فضای وب منتشر نموده اند نگاهی بیاندازند تا دریابد که آدمی چقدر می تواند حقیر باشد تا آنجا که غم و اندوه دیگران او را شاد نماید و برای رسیدن به اهداف غیر انسانی، تشویق و ترغیب اش کند. چنین انسانهایی اگرچه نام آدمی را برخود به عاریت دارند اما به راستی واژه آدمی و صفت اشرف مخلوقات بر چنین موجوداتی زیاده از حد نخواهد بود؟

سری به صفحه ی علی نژاد در اینترنت بزنید تا با واژه ی هوچی گری آشناتر شوید؛ آنجا که می گوید:

*ما در اینجا هزاران خاشقچی داریم که زنده زنده میمیرند

*این سیل عامل انسانی داشت. آب سد را علیرغم آگاهی از بارانهای سیل آسا، برای کشاورزان در تابستان و حوضچه های پرورش ماهی خالی نکرده اند و …

به آمدنیوز (صدای مردم) که توسط نیما زم مدیریت می شود نگاهی بیندازیم. فقط به انتشار پیام هایی که یاس و نا امیدی را در میان مردم بسط و تسری می دهد، پرداخته و با جملاتی نظیر:

*هیچ کمکی از سوی نهادهای دولتی شهرستان سلسله به سیل زده گان انجام نشده و مصیبت زده گان به حال خود رها شده اند.

*17 فروردین در روستای خرج لطیف در خوزستان مردم در برابر فشارهای پاسداران برای خروج از روستا مقاومت می کنند و….

*17 فروردین سیل به شهرک شهید رجایی مشهد هجوم برده و منازل مردم پر از آب شد؛ از کمک شهرداری و مسئولین استانی خبری نیست.

اینها فقط نمونه های کوچکی بودند از واقعیتی بزرگ. در این شرایط خاص که مردم آسیب دیده نیازمند آرامش هستند تا بتوانند بر سختی ها و آلامی که وجودشان را در نوردیده فائق آیند به جای القاء امید و آرامش، اپوزیسیون مردم را تحریک و اذهان عمومی آسیب دیده گان را می رنجانند و با تمام وجود تلاش می کنند تا مشکلات را بیشتر و بزرگتر از آنچه هست وانمود نمایند. چنین اقداماتی در این شرایط حساس چگونه می تواند به کاهش درد و رنج مردم آسیب دیده از سیلاب کمک نماید؟ آیا امثال علی نژاد و زم و … نمی دانند که در شرایطی این چنین دشوار که همه زیر ساخت ها در مناطق آسیب دیده دچار خسارتهای جدی شده اند و هزاران نفر از هموطنان ما در اثر هجوم سیلاب، خانه و کاشانه خود را رها کرده اند تا بتوانند جان سالم به در ببرند، ذکر مصیبت خواندن اپوزیسیون نه تنها کمکی به حل مشکلات مردم آسیب دیده نخواهد نمود، بلکه به ایجاد جوی مملو از یاس و نا امیدی خواهد انجامید. آیا به کسانی که در جامعه به انتشار فضای مملو از یاس و اندوه دامن میزنند و با بزرگنمایی شرایط نامطلوب و یاس آلود بر زخم هزاران هموطن آسیب دیده نمک پاشی نمایند، می توان نام انسان نهاد؟ واقعا به این آدم ها چه باید گفت؟ با آنها چگونه باید رفتار نمود؟ چگونه باید به آنها فهماند که:

                                                 ما را به خیر شما امید نیست، لطفا شر نرسانید!

286 total views, 2 views today

# هشتگ    
این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :    

یک پاسخ برای این مطلب بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


widgets