یک دیس اینفورمیشنِ کرونایی؛

این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)

اخیرا با اوج گیری گونه ی دلتا از ویروس کرونا و افزایش آمار تلفات انسانی کووید 19 در ایران، عناصر فرصت طلب (ابن الوقت) اپوزیسیون با همراهی شبه رسانه های زنجیره ای شان هجمه ای ناجوانمردانه علیه وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران و برخی مقامات عالی رتبه ی نظام به راه انداخته اند. نقطه ی کانونی این هجوم رسانه ای، ماجرای ممنوعیت ورود برخی اقسام واکسن کرونا به کشور از جانب رهبری معظم انقلاب است. اپوزیسون در تلاش است تا بی توجه به میزان مرگ و میر کرونایی در سرتاسر جهان، آمار بالای تلفات کووید 19 در ایران و پراکندگی گونه ی دلتا در اقصی نقاط کشور را نتیجه ی قهری منع تاریخی واکسن های انگلیسی و آمریکایی کرونا بدانند.

برخی عناصر ساده لوح داخل نشین اپوزیسیون (حشمت طبرزدی و...) نیز به تبعیت از رفقای خارج نشینشان به تکرار طوطی وار دیس اینفورمیشن (اطلاعات نادرست – خبر جعلی یا بدون منبع) مرتبط با واکسیناسیون کرونا در ایران مشغول اند. در این بین اما تند ترین انتقادات (ناجوانمردانه ترین تهمت ها) از جانب رضا پهلوی مطرح شده که در نامه ای به اصطلاح سرگشاده خطاب به تدروس آدهانوم (رئیس سازمان بهداشت جهانی) خواستار دخالت این نهاد فرادولتی در فرایند مدیریت و کنترل پاندمی کرونا در ایران و فراتر از آن، محاکمه ی مسئولان نظام به اتهام اقدام برای کشتار جمعی ایرانیان از طریق منع خرید واکسن های معتبر کرونا شده است!

تا بدینجای کار و در ظاهر ما با جماعتی مردمدار، انسان دوست و دغدغه مند نسبت به مصالح ملی و سلامت مردم طرفیم؛ اما حقیقت نه آنگونه است که امثال شازده ی منتظرالسلطنه در بیانیه های کسل کننده شان چپانده اند. حقیقت چیست!؟

رهبری معظم انقلاب در تاریخ نوزدهم دی ماه 1399 و در یک سخنرانی تلویزیونی، با تکیه بر مستندات تاریخی و با در نظر گرفتن خصومت افزون بر چهل ساله ی غربی ها با مردم ایران، قاطعانه خرید و استفاده از واکسن های کرونا از منابع آمریکایی – انگلیسی را ممنوع کرده اند. در ادامه، دفتر معظم له در نامه ای خطاب به مسئولان دولت دوازدهم، مجددا تاکید نمودند که مقصود رهبری، واکسن هایی از مبداء آمریکا و بریتانیا بوده و بنابراین خرید هرگونه واکسن معتبر خارجی (حتی اگر واکسن هایی نظیر فایزر و یا آسترازنکا و مدرنا باشند) از منابع و کشور های غیر بلامانع است.

منع خرید مواد حساس پزشکی و واکسن هایی از مبداء دول متخاصم اقدامی کاملا هوشمندانه است. ملت بزرگ ایران پیشتر نیز طعم تلخ خیانت فرانسوی ها در ارسال خون های آلوده به ویروس HIV را چشیده اند. به تجربه آموخته ایم، آن ها که در سالیان نه چندان دور، قاره ی سیاه را آزمایشگاه انسانی شان برای آزمون محصولات تازه ی کمپانی های دارو سازی شان کرده بودند، آنان که در جنگ خلیج فارس از مهمات آلوده به مواد رادیوکتیویته علیه شهروندان بی دفاع عراقی استفاده نموده و یا در سال پایانی جنگ دوم جهانی، بمب هسته ای بر سر مردم بی گناه هیروشیما و ناکازاکی انداخته اند، با محیا شدن فرصت، همچون شرایط اضطرار ناشی از پاندمی کرونا، باز هم می توانند از سلاح های بیولوژیک، اینبار در قالب فروش و یا اهدای واکسن کرونا علیه کشور های غیر دوست خود استفاده کنند.

قواعد امنیت ملی و منطق حکومتداری ما را ملزم به در نظر گرفتن کمترین احتمالات و خطر ها علیه موجودیت کشور و سلامت یک ملت می کند. در مواردی حتی یک اشتباه کوچک می تواند به نابودی یک نسل و یا قومی با سابقه ی چندین هزار ساله منجر شود. خسارتی غیر قابل جبران! کاملا روشن است؛ عرصه ی امنیت ملی جای مسامحه و سهل انگاری نیست.

و نکته ی مهمتر که عناصر اپوزیسیون عامدانه از آن چشم پوشیده اند: آسترازنکا/ آکسفورد محصولی انگلیسی (انگلیسی – سوئدی) است؛ اما درکشور های دیگری نظیر هند و کره ی جنوبی نیز تولید می شود. به همین دلیل است که مجوز استفاده ی این واکسن در بازار پزشکی و سلامت ایران وجود دارد (مشروط بر اینکه در انگلستان تولید نشده باشد). درخصوص واکسن فایزر نیز شرایط به همین گونه است. فایزر علاوه بر آمریکا در کشور هایی نظیر ژاپن، چین، ایتالیا، آلمان، ایرلند و فرانسه نیز تولید می شود. البته تکنولوژی واکسن فایزر متعلق به شرکت دانش بنیان بیوان تک آلمانی است. در این مورد نیز تنها برای فایزری که در آمریکا تولید شده باشد منع استفاده وجود دارد. البته لازم به ذکر است که لا اقل تا پایان اردیبهشت ماه 1400، ایالات متحده ی آمریکا تمامی واکسن های تولیدی کمپانی فایزر را در داخل مصرف نموده و حتی از انجام تعهدات خود برای تحویل واکسن به کشور های دوست نیز سر باز زده است.

پس، این که گفته می شود رهبری معظم انقلاب با منع خرید محصولات آمریکایی – انگلیسی مانع ورود واکسن های معتبر خارجی به کشور شده اند دروغی بزرگ و در اصطلاح ژورنالیستی، یک دیس اینفورمیشن واقعی است!

مبدیان

06 شهریور 1400

نظر دادن

برای ارسال نظر، تکمیل موارد ستاره‌دار (*) الزامی است.