ایستگاه هشتاد و سه و آلترناتیوی به نام ننه شازده؛

این مورد را ارزیابی کنید
(7 رای‌ها)

بیست و دوم مهر ماه 1400 مصادف بود با هشتاد و سومین سالروز تولد فرح دیبا؛ به همین بهانه تلویزیون ایران اینترنشنال در غالب یک ویژه برنامه و دعوت مجازی از شخص فرح و چند میهمان (عمدتا) از داخل کشور، به اصطلاح تلاش نمود تا به زعم خود این روز را گرامی بدارد. اقدامی فرصت طلبانه و صد البته نخ نما که حتی انتقادات تند عناصر سلطنت طلب اپوزیسیون را نیز درپی داشت! برای نمونه خسرو فروهر در توئیتی اعتراضی، اقدام شبکه ی سعودی ایران اینترنشنال را نوعی عوامفریبی و تلاش برای مصادره ی آنچه که سلطنت طلبان متعلق به خود می دانند دانست.

فارغ از زد و خورد های درون اپوزیسیونی و کشمکش ها میان جریان سلطنت طلب با  شبه رسانه هایی چون ایران اینترنشنال، نکته ی حائز اهمیت در این بین، تلاش کلیت اپوزیسیون و رسانه های تابعه (فارغ از تعارضات ماهوی و اختلافات بنیادین) برای سوء استفاده ی تبلیغاتی از روز تولد ملکه ی سابق  و فراری ایران و همزمان ارائه ی چهره ای موجه از فرح و به طور کل پهلوی ها به افکار عمومی است. در این باره و برای نمونه می توان به پیام اینستاگرامی مسیح علینژاد اشاره کرد که مشخصا نُمایانگر میل نامبرده به نظام طاغوت و ول انگاری های عهد سلطان پهلوی است. علینژاد در پیامی اینستاگرامی، توام با انتشار پرتره ای دونفره با فرح پهلوی نوشت: "این مادر که دو فرزندش را در غربت از دست داده، بوی زندگی می دهد؛ بوی شکوه و افتخار..."

البته پیام چاپلوسانه ی علینژاد در وصف فرح دیبا را نباید بی ارتباط به مصاحبه ی 50 هزار دلاری (دو سال گذشته) اش با ننه شازده دانست (مصاحبه ای به سفارش مستقیم بن سلمانِ سعودی)؛ اما در نهایت، آنچه را که از محتوای غالب پیام های اپوزیسیون و تولیدات رسانه ای شبه رسانه های ضد انقلاب حول موضوع هشتاد و سومین روز تولد فرح دیبا می توان دریافت این است که جماعت ایرانی نمای اپوزیسیون بار دیگر نشان داده اند که در کنش های سیاسی شان و در رفتار های تبلیغاتی – رسانه ای شان علیه ایران اسلامی، هیچ ارزشی برای باور جمعی ایرانیان و نگاه منفی آنها به پهلوی ها و به طور کل، مخالفت جدیشان با نظام سلطنتی و متعلقات آن قائل نبوده و نیستند. به عبارت دیگر، رسانه هایی چون تلویزیون ایران اینترنشنال و عناصر مجیز گوی پهلوی ها در جمع اپوزیسیون خارج نشین علیرغم آگاهی تام و تمامشان از ضدیت ایرانیان با سلطنت پهلوی و دیگر اقسام سلطه، صرفا به دلیل دشمنیِ با نظام اسلامی، می کوشند با پالودن چهره ی سلطنت پهلوی از اتهامات تاریخی، از فرحِ از همه جا رانده و در پی او، از شازده ی منتظرالسلطنه آلترناتیوی قدرتمند (و به اصطلاح محبوب) برای حکومت مردمی و مشروع جمهوری اسلامی بسازند.

مبدیان

24 مهر 1400

نظر دادن

برای ارسال نظر، تکمیل موارد ستاره‌دار (*) الزامی است.