نقدی بر یک ادعا: پاسخ یکی از مخاطبین مبدیان به ادعای مهدی مهدوی آزاد در تلویزیون ایران اینترنشنال؛

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

در هفته گذشته، مهدی مهدوی آزاد (کارشناس رسانه های بیگانه) در گفتگو با تلویزیون ایران اینترنشنال مدعی شد هر ایرانی ای که برای بدست آوردن اهدافش کشور را به آشوب بکشاند، یک وطن پرست است! در ادامه او این جامعه آماری را با استناد بر آنچه که در غالب فضای مجازی وجود دارد، اکثریت مردم ایران خواند و مدعی شد توسط این آمار ها می توان فهمید که تفکر جامعه ایرانی عوض شده است و مردم در هر زمان گوش به فرمان آن ها هستند. با کمی تامل در گفته های فریبکارانه مهدوی آزاد، می توان فهمید مخاطب اصلی حرف های او مردمی اند که از پشت پرده هویت واقعی کاربران فضای مجازی خبری ندارند، و افکارشان به این مسئله سوق پیدا می کند که واقعا غالب تفکر جامعه همان شعار های منفعت طلبانه اکانت های غیر واقعی درون فضای مجازی است و آن ها باید نسبت به حقایق موجود در جامعه دچار تردید شوند.

 با ایجاد چنین مختصات فکری-رفتاری از طرف اپوزیسیون، القاء مسائل فاجعه انگیز اتفاق نیفتاده از طرف آن ها به مردم، به کاری سهل و موثر در جهت اهدافشان تبدیل می شود؛ در واقع سناریوسازی های اپوزیسیون خریداران بیشتری پیدا می کند و افراد فریب خورده ناخودآگاه جزئی از پازل فکری آن ها می شوند و به عنوان ابزاری در جهت اهداف خرابکارانه آن ها شناخته می شوند. واضح است که اپوزیسیون در سودای رسیدن به اهداف خود از هیچ خباثتی فروگذار نیست و افرادی که در جهت منافع آن ها قدم برمی دارند باید بدانند نگاه اپوزیسیون به آن ها، به عنوان یک آلت دست مقطعی است و بعد از تمام شدن برنامه هایشان، همه را به باد فراموشی می سپارند.

اما با این حال اکثریت مردم ایران با هوشیاری بالا و اعتماد به آنچه که با چشمان خود می بینند، نظام کنونی را در مقابل یاوه گویی های مخالفینش، کاملا برحق می دانند و به خوبی درک می کنند که نباید در مسیر دشوار پیشرفت کشور به گفته های آنان اعتماد کرد.

13 دی 1400

نظر دادن

برای ارسال نظر، تکمیل موارد ستاره‌دار (*) الزامی است.