این سیاه نمایان!

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

ارسالی از جانب مخاطبین مبدیان؛

سیاه نمایی دستاورد های کشور و دولت، تخفیف و تضعیف اقدامات و نادیده انگاری وقایع در رسانه های فارسی زبان هر یک با هدف و انگیزه خاصی جایگزین واقع نمایی شده اند. این رسانه ها سال هاست با شایعه پراکنی و دروغ، سعی دارند مخاطبان ایرانی خود را نسبت به آینده ی جامعه و تداوم این پیشرفت ها دچار تردید و بدبینی کنند. یکی از این دست آورد هایی که مورد سیاه نمایی های این رسانه ها قرار گرفته است، قدرت نظامی و تسلیحاتی ایران است.

از صد ها سال قبل کشورمان درگیر زیاده خواهی های استعمارگران غربی بوده است و در اغلب مواقع هم تحت تصرف آن ها قرار می گرفته است. برای نمونه حضورکشورهایی چون انگلیس در زمان قاجار و آمریکا در زمان پهلوی در ایران ملموس ترین این قبیل دست درازی ها هستند که کشورمان از صدقه سری حضور آنان نه تنها منابع و سرمایه هایش به تاراج رفت بلکه آسیب های جبران ناپذیری چون قحطی، فحشاء و حقارت را متحمل شد. از جمله علل بوجود آمدن چنین فجایعی که باعث کشتار هزاران ایرانی شده بود، عدم وجود یک قدرت نظامی مقتدر برای حفاظت از منافع ملی و جلوگیری از نفوذ کشورهای بیگانه در کشورمان بوده است.

با وقوع انقلاب شکوهمند اسلامی، کشورمان طی سالیان متمادی در عرصه ساخت و ارتقای تسلیحات نظامی  پیشرفت های چشمگیری داشته است. از ساخت اسلحه های سبک و سنگین گرفته تا تولید موشک و پهپاد های مدرن؛ از جمله در ساخت هواپیماهای بدون سرنشین، کشورمان به یکی از قدرت های این حوزه در جهان تبدیل شده است و همین اقتدار باعث شده، هیچ کشوری حتی خواب تجاوز به این خاک را نبیند. در این شرایط اما، مواجب بگیران فارسی زبان رسانه های معاند، نمایش پر صلابت نظامی کشورمان در رزمایش های داخلی و همچنین پیشبرد اهداف محور مقاومت در منطقه را غیرواقعی و در اصطلاح کارتونی خطاب کرده که سعی شده در دیدگاه مردم واقعی جلوه داده شود.

این تحلیل های کودکانه و خود فریبنده نشان می دهد، گردانندگان این رسانه های خارج نشین تا چه مقدار هوش تحلیلی مخاطبان خود را پایین در نظر گرفته اند و می خواهند با چشم پوشی از امنیت و آسایش چندین و چند ساله ی ایران در منطقه ی پر آشوب خاورمیانه، به مخاطبانشان چنین القاء کنند که با وجود یک نیروی نظامی پر قدرت تنها فقر و بدبختی نصیبشان می شود و باید نسبت به پیشرفت این حوزه موضعی مخالف داشته باشند. اما ملت شریف ایران با هوشیاری نسبت به دروغ پراکنی و توهم زایی این رسانه ها، از نیروهای جان بر کف نظامی حمایت کرده و نشان داده اند هیچ گاه پشت آنان را خالی نمی کنند.

5 دی 1400

1 نظر

  • پیوند نظر فاضل K2_سه شنبهق ظUTCE_بهمن+0000Rبهمنق ظUTC_0C1 ارسال شده توسط فاضل

    داداش ما هم می تونیم براتون مقاله بفرستیم؟

نظر دادن

برای ارسال نظر، تکمیل موارد ستاره‌دار (*) الزامی است.