در میان حرفه ای ها...

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

در آشفته بازار رسانه های لندن نشین که در هر سوی آن تناقضات آشکار و تضاد های بسیاری مشاهده می شود، مقوله ی حقوق بشر عنصر جدایی ناشدنی از واگویه ها و بحث های خبری آن ها به شمار می رود تا از طریق آن بتوانند ذهن مخاطب را در فهم رویداد های داخلی دچار مشکل کنند؛ اما با بررسی بیشتر می توان به این نتیجه رسید که تمامی این اتهام ها، همان رویه ای است که دولت های غربی و نهاد های تحت حمایتشان در قبال مهاجران و غیربومی ها به ویژه مسلمانان در پیش می گیرند و این رسانه ها در برابر آن سکوت اختیار می کنند؛ سیاست دوگانه ای که تناقض فاحشی با ادعای بی طرفی این رسانه ها دارد.

در تازه ترین مورد از این دست رفتار های دوگانه، به برخورد خشن ماموران پلیس دانمارک با یک مادر ایرانی در برابر چشمان فرزندش می توان اشاره کرد که با خشونت او را از همسر و فرزند یک ساله اش جدا کرده، و به بازداشتگاه بردند. علت این قبیل هر آنچه که باشد (که هرچه باشد این رفتار شنیع و غیر انسانی را نمی طلبد) بایکوت خبریِ آن در رسانه های فارسی زبان ضد ایرانی ای است که خط و مشی کاری شان را بر مبنای سفید نماییِ دنیای غرب قرار داده اند. رسانه هایی که پیوسته چنین موضعی را اتخاذ می کنند و اگر هم قرار بر پرداخت به آن باشد جوری حقیقت ماجرا را تحریف می کنند که به جای ماموران بیگانه، طرف آسیب دیده را در جایگاه محکومین قرار دهند.

یا در نمونه دیگری از رفتار های کثیف این مدعیان حقوق بشر، نگاهی به کشتار 81 انسان بی گناه در عربستان می اندازیم که دولت سعودی به بهانه های واهی، این تعداد انسان را زیر تیغ شمشیر خود قربانی کرد. در شرایط بی طرف و عادلانه ی رسانه ای، باید نظام جنایتکار آل سعود را به علت گردن زدن 81 انسان بی گناه (آن هم تحت عنوان اتهامات دروغین) محکوم و بازخواست کرد ولی در این موضوع هم به مانند ماجرای ضرب و شتم آن بانوی ایرانی توسط پلیس دانمارک، رسانه های جانبدارِ فارسی زبان را بدلیل حفظ منابع مالی خود وادار به سکوت یا در برخی عادی نمایی این جنایت می کند.

مبدیان

25 فروردین 1401

نظر دادن

برای ارسال نظر، تکمیل موارد ستاره‌دار (*) الزامی است.