پاپِت؛ عروسک خیمه شب بازی

این مورد را ارزیابی کنید
(10 رای‌ها)

به تازگی تلویزیون ایران اینترنشنال در اقدامی که البته چندان با ماهیت و کارویژه ای که صاحبان سعودی این شبکه برایش در نظر گرفته اند بیگانه نیست، به پوشش رقابت های گرند اسلم تل آویو در رشته ی ورزشی جودو و مسابقات سعید مولایی در این بازی ها پرداخت. عملی کاملا هدفمند و در راستای مشروعیت بخشی به رژیم کودک کش صهیونیستی در نزد افکار عمومی فارسی زبان.

عنوان پاپِت (Puppet) که انگلیسی شده ی واژه ی دست نشانده یا عروسک خیمه شب بازی است به فردی اطلاق می شود که خواسته یا ناخواسته همچون شخصیت مبارکِ نمایش های ایرانی و با کنترل عروسک گردانِ پنهان شده از انظار و لُعبَت بازی های سرگرم کننده اش، اذهان عمومی را به مسیری که دلخواه ارباب لمیده در پشت پرده است هدایت می کند. در ماجرای پوشش تلویزیونی مسابقات سعید مولایی در اسرائیل توسط تلویزیون ایران اینترنشنال نیز دقیقا به همین شیوه عمل شده است. مولایی یحتمل بی آنکه بفهمد چه کلاهی بر سرش رفته عروسکِ دست نشانده ی مالکان سعودی تلویزیون ایران اینتر نشنال و رفقای صهیونیستشان شده است!

در بحبوحه ی شوواره ای موسوم به پیمان ابراهیم و پروژه ی خائنانه ی سازش اعراب - رژیم صهیونیستی، رسانه های اپوزیسیون و برخی رادیو – تلویزیون های منطقه و جهان، به یکباره خبر از عصیان و یا بهتر بگوئیم، شورش یکی از اعضای تیم ملی جودوی جمهوری اسلامی ایران علیه فدراسیون متبوع و به تبع آن، ورود مقامات تشکیلات بین المللی این رشته ی ورزشی (فدراسیون بین المللی جودو IJF) به ماجرا دادند؛ آنهم به اتهام واهی دخالت مقامات سیاسی کشور در ورزش و اجبار ورزشکاران به عدم رویارویی با نمایندگان رژیم اشغالگر قدس!

آری، قرعه به نام سعید مولایی افتاد تا بازیگر اصلی پروژه ی عادی سازی رقابت ورزشکاران مسلمان با نمایندگان رژیم جعلی صهیونیستی باشد. به عبارت دیگر، پروژه ی مشروعیت بخشی به اشغالگران قدس شریف در میدان های ورزشی. نقشی منطبق با شخصیت پاپِت، یا همان عروسک خیمه شب بازی. تلویزیون معاند ایران اینترنشنال نیز با توجه حامیان و سیاستگذاران سعودی اش و همچنین بر اساس پیشینه ی قابل تاملش در همکاری با تجزیه طلبان و گروهک های تروریستی، مامور به فراهم سازی تمهیدات رسانه ای این حرکت تبلیغاتی شد. در بیان اهمیت این رسانه ی لندن نشین همین بس که بدانیم حامیان سعودی این تلویزیون، خود از پیشگامان پروژه ی عادی سازی روابط اعراب – اسرائیل هستند. موضوعی که به نوبه ی خود بر وزن و اهمیت تلویزیون ایران اینترنشنال در پروژه ی مشروعیت بخشی به صهیونیست ها در اذهان ورزشکاران و ورزش دوستان مسلمان می افزاید.

و اما مرور دوباره ی معرکه ای به نام گرند اسلم اسرائیل و نقش آفرینی مولایی در این نمایش مضحک:

"دعوت از سعید مولایی (با پرچم مغولستان) برای شرکت در مسابقات جودوی تل آویو و حضور پر سر و صدایش در سرزمین های اشغالی. مصاحبه های متعدد با رسانه های صهیونیستی و در آخر، تشکر از میزبان با بیان دو عبارت عبری"

بنابراین آنچه که می بایست، انجام شد و مولایی هم چون شخصیت مبارک نمایش های ایرانی، نقش پر حاشیه ی خود را بر اساس سناریویی از پیش نوشته شده به روی پرده آورد.

حضور در چند مصاحبه ی تلویزیونی، چند فنجان قهوه در لابی هتل، دو – سه پیام فدایت شوم و البته تابعیت کشوری حاشیه ای در آسیا (مغولستان) سهم مولایی از این معرکه ی کثیف بود! دستخوشی ناچیز برای خیانتی بزرگ به وطن و پشت کردن به آرمان های فلسطین عزیز. دیگر نه اثری از قربانت شوم های ماریوس ویزر (رئیس فدراسیون جهانی جودو) خواهد بود و نه حمایت تبلیغاتی اروپایی ها!

آری، برخلاف امثال مولایی که گویا هیچ فهمی از چرایی قربان صدقه رفتن های اپوزیسیون و دیگر دشمنان این مرز و بوم ندارند، صهیونیست ها به دفعات نشان داده اند که خوب می دانند  پاپِت های یک بار مصرف خود را چگونه به بازی گیرند!

پ ن: لعبت بازی، همان عروسک بازی یا خیمه شب بازی است.

مبدیان

6 اسفند 1399

نظر دادن

برای ارسال نظر، تکمیل موارد ستاره‌دار (*) الزامی است.