پرواز 344 در آئینه ی اپوزیسیون

این مورد را ارزیابی کنید
(9 رای‌ها)

ماه گذشته، روز  چهاردهم اسفند ماه 1399، روابط عمومی فرماندهی سپاه حفاظت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با صدور اطلاعیه ای خبر از خنثی سازی اقدام هواپیما ربا جهت ربودن هواپیمای شماره ی 344 اهواز – مشهد داد. پروازی که بنا بود به اراده ی هواپیما ربا، با انحراف از مسیر اصلی خود در یکی از فرودگاه های عربی به زمین نشیند.

از دقایق اولیه ی انتشار خبر، رسانه های معاند و دنباله های داخلی شان در اقدامی هماهنگ سعی نمودند تا ضمن تلاش برای کاستن از ارزش های خبری این رویداد، با ایجاد شبهاتی بی اساس، این دستاورد بزرگ امنیتی را به حاشیه برند. اقدامی مسبوق به سابقه و صد البته بی نتیجه، همچون دیگر بازی های رسانه ای ضد انقلاب خارج نشین.

اهمیت مسئله برای معاندین و رسانه های زنجیره ای شان از آن روست که به روشنی می دانند خنثی سازی اقدام برای هواپیما ربایی، آنهم بدون کمترین آسیب و خسارتی برای هواپیما و مسافرین آن و حتی شخص هواپیما ربا، به لحاظ فنی و استاندارد های امنیتی دارای ارزش های بسیاری است؛ چنانکه در حادثه ی یازدهم سپتامبر 2011 به وضوح مشاهده نمودیم که نیرو های امنیتی آمریکایی علیرغم ادعا های بسیار و شو های رسانه ای – تبلیغاتی - هالیوودی و نیز برخورداری از پیشرفته ترین تجهیزاتِ حوزه ی امنیت پرواز، با  عملکرد ضعیفشان علاوه بر جان مسافران هواپیما های ربوده شده و ساکنین برج های دوقولوی تجارت جهانی، امنیت ملی ایالات متحده ی آمریکا را نیز به خطر انداخته اند. البته در دنیای شیشه ای غرب، مواردی از این دست که حکایت از ناتوانی نیرو های امنیتی در تامین امنیت و حراست از سلامت پرواز دارند بسیارند. برای نمونه می توان به حادثه  ی تراژیک انفجار هواپیما بر فراز دهکده ی لاکربی (روستایی در جنوب اسکاتلند) اشاره کرد. حادثه ای تروریستی که بنا بر اذعان کارشناسان، به لحاظ اثرگذاری بر مناسبات بین الملل و تبعات سیاسی اش، هم وزن با تخریب برج های دو گانه ی تجارت جهانی است.

و اما در ایران عزیزمان؛ از فردای پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و علیرغم تهدیدات علنی دشمنان قسم خورده ی این آب و خاک و تحرکات شیطانی گروهک های تروریستی و تکفیری های کوردل، کارشناسان بین المللی شاهد رویش و نموِّ نسخه ای بومی شده و منحصر به فرد از تکنیک ها و استراتژی های امنیت پرواز بوده اند. با به کار گیری مدل بومی تامین امنیت، توطئه های طرح ریزی شده یکی پس از دیگری خنثی شده تا جائیکه امروزه می توان گفت که صنعت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در زمره ی امن ترین ها است. حقیقت غیر قابل انکاری که با شیطنت رسانه ای معاندین جمهوری اسلامی بی ارزش نخواهد شد. آری شبه رسانه های ضد انقلاب و بویژه شبه کارشناسانشان بیش از هر ناظر دیگری بر اهمیت اقدام قهرمانانه ی اخیر نیرو های امنیتی در خنثی نمودن توطئه ی هواپیما ربایی در روز چهاردهم اسفند ماه 1399 واقفند.

پاینده و جاوید راه شهیدان سرفراز ایران اسلامی، بالاخص شهدای عرصه ی امنیت و سلامت.

مبدیان

16 فروردین 1400

نظر دادن

برای ارسال نظر، تکمیل موارد ستاره‌دار (*) الزامی است.