از انقلاب تا اصفهان: بازگشتی دوباره به یادداشت "منافقین؛ سه موجِ خیانت"

این مورد را ارزیابی کنید
(6 رای‌ها)

از نخستین روزهای پس از پیروزی انقلاب، زمانی که منافقین پوشش های ظاهری خود را کنار گذاشتند و به مقابله ی مسلحانه و خشونت آمیز با مردم پرداختند، ایران اسلامی دستخوش حوادث و رویدادهای مهمی بود؛ از یک سو تهاجم رژیم بعث و دشمنان قسم خورده ی انقلاب در پشت مرزهای کشور و از سویی دیگر خطر استقلال طلبی بعضی گروه ها، شرایط سختی را برمردم ایران تحمیل می کردند. در این اوضاع، منافقین کوردل همچون غده ی سرطانی بر پیکره ی ایران بزرگ نشستند. به گونه ای که نه تنها اقدام به جاسوسی برای کشور های متجاوز می کردند، بلکه دست به کشتار بی گناهان و ترور کور مردم عادی نیز می زدند.

 مستندات و اطلاعات منتشر شده نشان می دهد، سازمان منافقین خلق تنها در سال 1362 مسئولیت ترور 4583 شهروند ایرانی را متقبل شدند. ترورهای بزدلانه ای که در موارد بسیار، اهداف خود را مابین زنان و کودکان می جست و بدون هیچ شرمی شعار نجات خلق را از پس خود نمایان می کرد. این جنایات، نه فقط در تهران بلکه در دور افتاده ترین مناطق کشور نیز بی گناهان را به خاک و خون می کشاند. انفجار بمب در میدان عشرت آباد (اسفند60) و شهادت 11 شهروند بی دفاع، اقدام تروریستی و به شهادت رساندن 64 انسان مظلوم در جنب مسافرخانه ی زیبا پارک (مهر61)، شهادت ده ها انسان بی گناه با انفجار در خیابان خیام تهران (شهریور61) و بمب گذاری در میدان راه آهن پایتخت با 17 شهید (شهریور63) از جمله نمونه های این ترورهای بزدلانه از سوی سازمان منافقین در سال های ابتدائی دهه ی 60 خورشیدی است.

با پایان جنگ تحمیلی و شکست در عملیات های آفتاب، چلچراغ و فروغ جاویدان منافقین شیوه ی اقدام و عملکرد خود را با تغییراتی همراه ساختند. از مهمترین این تغییرات، تمرکز بر موضوعات مرتبط با جاسوسی از مراکز حیاتی کشور، حمایت و سازماندهی اشرار و همینطور تلاش برای تحریک سایر کشور ها برای یورش به خاک ایران می توان نام برد. برای نمونه می توان جاسوسی از مراکز علمی-صنعتی و همکاری با دشمنان در ماجرای هسته ای (سال 2002 میلادی) و ترغیب اغتشاش در فضای مجازی به عنوان تاثیرگذارترین موارد اشاره کرد. بعد از گذشت این سال ها، در حال حاضر منافقین بدلیل کارنامه ننگین و سیاه خود از هر طیف و گروهی مورد نفی و طرد قرار گرفته اند؛ آن ها سعی می کنند با روی آوردن به استفاده از مزدوران اجاره ای و سیاسیون ورشکسته، به شکل احمقانه ای پیکر متعفن خود را فعال و زنده نشان بدهند و در این راستا تلاش می نمایند با سوءاستفاده حقیرانه از اغتشاشات ادواری نظیر آنچه که در اصفهان شاهدش بودیم، آن ها را تبدیل به ابزار کاسبی سیاسی-تبلیغاتی جریان متبوع اما پوسیده ی خود کنند و خبیثانه بدنبال منفعت خود در این میادین باشند. به راستی منافقین از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون تنها زمین بازی شان عوض شده وگرنه خیانت همان است و قربانی کردن مردم همان.

مبدیان

11 آذر 1400

نظر دادن

برای ارسال نظر، تکمیل موارد ستاره‌دار (*) الزامی است.