سانسورچی

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

مسیح علینژاد در توئیت پراکنی های اخیر خود از هم مسلکانش در اپوزیسیون خواست تا با فشار به جک دورسی (مالک توئیتر) و مدیران دیگر پلتفرم های مجازی خواستار بسته شدن اکانت ها یا حساب های مجازی مرتبط با مقامات عالی نظام، ازجمله حساب توئیتری منتسب به رهبری معظم انقلاب شوند. درخواست عجیبی که البته با واکنش تند عمده ی عناصر و جریانات اپوزیسیون مواجه شد.

با بررسی جمیع نظرات و عکس العمل ها نسبت به این به اصطلاح کارزار (کمپین) به وضوح می توان دید که حتی اپوزیسیون خارج نشین نیز در کنار بد بینی های همیشگی شان نسبت به کارنامه و عملکرد علینژاد و البته تحرکات سیاسی – رسانه ایش از فردای پس از اغتشاشات دی ماه 96، عمدتا وی را بواسطه ی درخواست صریح تعلیق یا بسته شدن اکانت های منتسب به رهبری معظم انقلاب و دیگر حساب های مرتبط با مقامات ایرانی، متهم به نقض آزادی بیان نموده اند. این درحالی است که نامبرده خود به نام آزادی بیان، همواره بی رحمانه ترین حملات رسانه ای - تبلیغاتی، اتهام زنی ها و شایعه پراکنی های توام با توهین به مقدسات، باور ها و ارزش های اسلامی را متوجه نظام اسلامی و مردم بزرگ ایران کرده است!

همچنین، افزون بر دعوت علنی و همگانیِ اپوزیسیون و شبکه های اجتماعی به نقض فاحش آزادی بیان در این مورد بخصوص، کمپین های شکست خورده ی پیشین علینژاد (چهارشنبه های سفید، آزادی های یواشکی و...) نیز خود مبتنی بر رسانه و بویژه شبکه های اجتماعی موبایل محور بوده اند. به عبارت دیگر، علینژاد در اقدامات شیطانی گذشته اش همواره از فرصت دسترسی عمومی به فضای مجازی و رسانه های اجتماعی موبایلی نهایت سوء استفاده را نموده و حتی در مواردی دسترسی عناصر ساده لوحِ فعال در کمپین های قدیمی یاد شده به تلفن های هوشمند را از نقاط قوت کنش های هنجار شکنانه ی خویش دانسته است (برای نمونه می توان به کمپین دوربین ما اسلحه ی ما اشاره کرد). حال که نوبت به صدای متفاوت و افشاگری جبهه ی انقلاب علیه مواضع پوسیده ی اپوزیسیون و اربابان غربی، عبری، عربی شان رسیده، خانم ژورنالیست در ژانگولری (کمپینی) دیگر خواستار اعمال سانسور و نقض آزادی بیان شده است!

پاسخ ملت بزرگ ایران به کولی بازی های سیاسی - رسانه ای علینژاد روشن است؛ واکنش همان است که به وقت کمپین های شکست خورده ی پیشین دیده بودیم؛ اما این آزمونی برای دورسی و همتایان اوست که در میدان عمل، میزان پایبندی شان به شعار هایی نظیر حمایت از آزادی بیان و حرفه ای گری رسانه ای را به نمایش گذارند.

مبدیان

7 دی 1400

نظر دادن

برای ارسال نظر، تکمیل موارد ستاره‌دار (*) الزامی است.