نرگس محمدی؛ خیانت به نام مادر!

این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

آغاز ماجرا؛ آزادی پیش از موعد نرگس محمدی و وضعیت ظاهری و اوضاع جسمی این مثلا فعال (کاسب) حقوق بشر بر شبهات و ابهامات نه چندان اندک موجود حول این شبه شخصیت پر سر و صدای ضد انقلاب افزوده است. البته پیش از این نیز بواسطه ی ارتباطات مشکوک محمدی با گروهی خاص در درون کشور و همچنین به سبب فعالیت های متناقض انتخاباتی اش در سال های 92 و 96، اپوزیسیون چندان روی خوشی به او نشان نمی دادند.

افزون بر شبهات مطرح شده و حسادت های همیشگی و رقابت های درون گروهی میان عناصر خود ایرانی پندار اپوزیسیون، اقدامات و اظهارات چند ماهه ی اخیر محمدی نیز به نوبه ی خود بر دامنه ی نقد ها و بی اعتمادی دیگر عناصر ضد انقلاب نسبت به او افزوده است. بویژه پس از پیشنهاد گنجاندن نام نرگس محمدی در فهرست نامزد های احتمالی دریافت جایزه ی صلح نوبل از سوی برخی مجامع غیر ایرانی، همگان شاهد اوج گیری حملات رسانه ای - تبلیغاتی رقبای اپوزیسیونی علیه وی بوده ایم.

 مسیح علینژاد که خود سابقه ای طولانی در سوء استفاده از موضوعات خانوادگی و عواطف مادرانه دارد در محافل خصوصی و در ارتباطات آشکار و پنهان خویش با جماعتی که خود را از بستگان افراد کشته شده در اغتشاشات پیشین می دانند، از ایشان خواسته که از هرگونه ارتباط با محمدی به سبب احتمال سوء استفاده ی نامبرده از این موضوع پرهیز کنند. علینژاد همچنین حضور محمدی در جمع یاد شده را عامل بروز اختلافات درون گروهی می داند؛ موضوعی که گویا چندان هم به مذاق نرگس محمدی و نزدیکان او خوش نیامده است! جبهه گیری آشکار عناصری چون الهه هیکس علیه دار و دسته ی علینژاد تا حدودی ریشه در همین مسئله دارد. البته این به معنای نادیده انگاشتن دیگر وجوه اختلافی در میان جریانات یاد شده نیست.

از سوی دیگر میترا جشنی (از عناصر فرشگردی ضد انقلاب) نیز به بهانه ی سخنان اخیر محمدی پیرامون خانواده های کشته شدگان در اغتشاشات پیشین، وی را مورد انتقادات تند خود قرار داد. جشنی در پیامی که مملو از توهین ها و ناسزاهای شدید سیاسی – رسانه ای علیه محمدی بوده گفت:

"خانم مثلا فعال حقوق بشر... همین امثال شما هستید که اپوزیسیون را به گند کشیده و مردم را دلسرد کرده اید. امثال شما فقط صندلی های مخالفین را اشغال کردید. بوی گندتان همه جا را برداشته است. شما با عکس گرفتن با خانواده های داغدیده فقط دنبال اعتبار برای خودتان هستید. شما نه تنها فعال حقوق بشر نیستید بلکه مایه ی ننگ بشرید... لعنت بر غیرت و شرف همه ی مثلا مبارزانی که تنها داخل گوشی دادخواهی می کنند"

و یا دیگری (شهریار آریامنش) با طعنه به وضعیت ظاهری محمدی به هنگام خروج از زندان نوشت:

"به قول یکی از دوستان عجب زندانی است این زندان اوین که آدمی وقتی اینها را می بینه که در انفرادی و مدام زیر شکنجه بودند، دوست داره داخل زندان باشه تا همانند نرگس محمدی وقتی آزاد شد، ترگل بشه و بیاد بیرون..."

و در پایان: این هجمه های فزاینده علیه محمدی، خواه از روی حسادت معمولی عناصر اپوزیسیون و دعوای همیشگی بر سر منافع مادی حاصله از جلب توجه هرچه بیشتر رسانه ها و نهاد های به اصطلاح حقوق بشری باشد و یا صرفا واکنشی به رفتار های مشکوک نامبرده و ارتباطات پنهانی اش با برخی محافل سیاسی - اقتصادی درون مرز (و یا هردو)، گنجاندن نام این عنصر معلوم الحال در فهرست نامزد های احتمالی دریافت جایزه ی صلح نوبل، به نوبه ی خود خیانتی است علیه نوع بشر و اقدامات انجام شده در (سالیان طولانی) جهت دستیابی به صلح و امنیت بین المللی. همچنین توهینی است آشکار به منزلت مادر و احساسات مادرانه؛ به سبب سوء استفاده ی علنی محمدی از فرزندان و محرومیت عامدانه ی آنان از ملاقات با مادرشان؛ علیرغم محیا بودن امکان دیدار و آزادی سفر نامبرده به خارج!

مبدیان

23 مرداد 1400

نظر دادن

برای ارسال نظر، تکمیل موارد ستاره‌دار (*) الزامی است.