از علت بازداشت هم می گفتی خانم محمدی!

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نرگس محمدی در سخنان اخیرش (در پیام تصویری مشترک با محمد نوری زاد، حوالی زندان اوین) با نام بردن از آرش کیخسروی و چند تن از دوستانش، آنان را فعالین و وکلایی دانست که صرفا به دلیل انجام وظایف حقوقی و پیگیری مطالبات مردم در بازداشت بسر می برند. با شناختی که از شخصیت محمدی و بواسطه ی فعالیت های مشکوکش در چند ساله ی اخیر بدست آمده، به یقین می توان گفت که وی عامدانه سعی داشته با بیان جملاتی احساسی پیرامون بازداشت این وکلا، به گونه ای هدفمند اذهان عمومی را از واقعیت موضوع منحرف سازد.

پر واضح است که نرگس محمدی در کنار دیگر عناصر اپوزیسیون درون مرز (همچون محمد توسلی و و عناصر مرتبط با گروهک نهضت آزادی با صدور یک بیانیه) در موضوع بازداشت وکلا دقیقا همان خط فکری را تعقیب می کنند که پیشتر، همتایان خارج نشینشان بر آن تاکید داشته اند. دقیقا منطبق بر تفسیری که رسانه های اپوزیسیون از لحظات نخستین انتشار خبر دستگیری وکلای دادگستری سعی در القاء آن به مخاطبینشان دارند:

 "چند تن از وکلای دادگستری (مهدی محمودیان، آرش کیخسروی، مریم افرا فراز و...) را صرفا به دلیل پیگیری حقوقی و قضایی قصور مسئولان وزارت بهداشت و دیگر مقامات عالیه ی نظام در جریان مبارزه با پاندمی کرونا و به تبع آن بالا رفتن تلفات انسانی بازداشت کرده اند"

و اما واقعیت ماجرا؛ بر طبق گزارش های غیر رسمی (از منابع موثق)، آرش کیخسروی و دیگر دوستان وی در این جمع پنج نفره، بواقع بخشی از یک پروژه ی بزرگتر در حوزه ی جنگ نرم بوده اند که پس از حضور در کارگروه های آموزشی Software (جنگ نرم) در خارج از کشور و با هدایت دستگاه های اطلاعاتی – جاسوسی بیگانه، به هنگام پیاده سازی آموزه هایشان در ایران، شناسایی و سپس بازداشت شدند. بر اساس مستندات و با تکیه بر نتایج حاصله از تحقیقات اولیه ی صورت گرفته از متهمین، قرار بر این بوده که عناصر آموزش دیده توسط ماموران امنیتی خارجی با نزدیک شدن به برخی بستگان و خویشان افراد فوت شده ی کرونایی و سپس تحریک آنان به اعتراض و شکایت قضایی علیه مسئولان عالیه ی کشور، در گام نخست زمینه را برای برگزاری تجمعات غیر قانونیِ اعتراضی در نقاط مختلف کشور (به ظاهر در اعتراض به نحوه ی مدیریت مقامات در دوره ی کرونا) فراهم نموده و در ادامه با همراهی رسانه های فارسی زبان و معاند، و البته با بهره گیری از روش های نوین جنگ روانی، اوضاع کرونایی کشور را به مراتب وخم تر از آنچه که هست نشان دهند؛ تا این مسئله در کنار اعتراضات مردمی، بهانه ای شود برای فشار هرچه بیشتر به نظام اسلامی و توجیهی برای حضور و مداخله ی سازمان های بین المللی در ایران.

و در نهایت، هدف اصلی سرویس های جاسوسی بیگانه در این پروژه، از بین بردن تمرکز مسئولان عالیه ی نظام از رسیدگی به اولویت اول کشور و در نتیجه عدم موفقیت در عرصه ی مقابله با پاندمی کرونا. به زعم معاندین، با این حربه (تداوم شرایط کرونایی، وخیم تر شدن اوضاع و افزایش مرگ و میر) می توان به نارضایتی های عمومی بیشتر و سپس مرحله ی اغتشاشات فراگیر رسید!

شاید این مسئله اندکی بدبینانه به نظر رسد اما برنامه ریزی دقیق دشمن در استفاده از عناصر و رسانه های ضد انقلاب در کنار سوء استفاده از ساده لوحی پیاده نظام داخلی شان نشان از اهمت موضوع کرونا و تلاش وافر آنان به بهره برداری هرچه فزون تر از این مسئله دارد. به همین دلیل است که می بینیم رهبری معظم انقلاب و به تبع ایشان، ریاست محترم جمهوری در فرمایشات اخیر خود، مبارزه با پاندمی کووید 19 را اولویت نخست کشور دانسته و خواستار بسیج تمامی امکانات و توانمندی ها برای حل این معضل شده اند.

بله، نرگس محمدی به گونه ای مزورانه از دستگیری آرش کیخسروی و دوستانش گفت، اما از پروژه ای که نامبردگان در حال اجرایش بوده و بواسطه ی آن بازداشت شده اند نه!

مبدیان

04 شهریور 1400

نظر دادن

برای ارسال نظر، تکمیل موارد ستاره‌دار (*) الزامی است.