سه گانه ی پهلوی؛ سوم: دیبا و شازده

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سه گانه ی کارنامه ی پهلوی پاسخی است مستدل به آنان که می کوشند با تکیه بر موهومات سلطان خواهانه و انکار وقایع تاریخی، چهره ای متمایز (از آنچه که تاریخ به خود دیده است) از پهلوی ها ارائه دهند. آنان که به واسطه ی بهره مندی از منافع و امتیازاتِ اشرافیِ مقربان به دربار در رژیم پیشین و یا مسلح به سلاح جهل، چشم ها را به حقیقت بسته و بی محابا مشغول نفی دستاورد های انقلابی مردم ایران و پیشرفت های علمی – فناورانه، نظامی و فرهنگیِ عهد پسا انقلاب اند.

این سه گانه می کوشد به قدر فرصت با ارائه ی فهرستی (هرچند) اجمالی از جنایت ها، خیانت ها و اقدامات ضد مردمی – ملی – مذهبی و میهنیِ پهلوی ها، ضمن آگاهی بخشی نسبت به آنچه که بر این مرز و بوم رفته، مانع از افتادن نا آگاهان به دام رسانه های سلطنت طلب و جریانات پادشاهی خواه شود.

سوم: دیبا و شازده؛

الف: فرح دیبا

 1. صرف منابع ملی جهت مصارف شخصی و ریخت و پاش های گسترده با بودجه ی عمومی.
 2. تلاش برای غالب کردن فرهنگ منحط غربی در کشور با نمایش رویه ی جذاب و فریبنده ی آن.
 3. همکاری رسمی با دشمن خارجی در جریان حمله ی رژیم بعث عراق به ایران و مشارکت علنی در تامین تجهیزات و تسلیحات نظامی برای ارتش متخاصم، ازجمله تحویل تجهیزات نظامی خریداری شده در زمان پهلوی دوم به صدام حسین.
 4. تداوم اقدامات ضد مردمی - ضد میهنی و پیگیری رفتار های خصمانه علیه نظام اسلامی در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون. اقدامات مداوم و توطئه چینی های متعدد جهت بازگرداندن نظام سلطنت و تلاش برای دلسرد کردن مردم از نظام اسلامی از دیگر اقدامات خصمانه ی فرح دیبا است.
 5. سرقت اموال و دارایی های ملی به هنگام فرار از کشور. در این باره گفتگو ها، اسناد و مدارک متقنی درخصوص میزان اموال سرقت شده و گوناگونی آن، موضوع جابجایی و حراست از آنها در دسترس قرار دارد.

و ...

ب- رضا پهلوی (ربع پهلوی)؛

 1. تداوم رفتار های خصمانه علیه مردم ایران در سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی و اقدام برای توطئه چینی جهت بازگرداندن سلطنت و جایگزینی نظام اسلامی.
 2. همکاری با دشمن خارجی و اعراب حامی صدام در بحبوحه ی جنگ تحمیلی.
 3. سرقت اموال و دارایی های ملی به هنگام فرار از کشور.
 4. قدردانی از تحریم های ظالمانه ی ایالات متحده علیه مردم ایران و اقدامات علنی و یا پنهان جهت افزایش فشار ها و ترغیب آمریکا و غرب برای اعمال تحریم های بیشتر بر مردم.
 5. درخواست علنی و روشن برای حمله ی نظامی به کشور.

و ...

یقینا فهرست جنایات و خیانت های این مادر و پسر محدود به این موارد نخواهد شد. با اندکی جستجو در میان منابع تاریخی، گفتاورد ها و مدارک مستدل بر جای مانده از دوران سلطنت و همچنین در سالیان پس از انقلاب شکوهمند اسلامی، مصادیق بیشمار دیگری را نیز می توان به این سیاهه اضافه نمود.

مبدیان

12 اسفند 1400

1 نظر

 • پیوند نظر فاضل K2_یکشنبهق ظUTCE_اسفند+0000Rاسفندق ظUTC_0C1 ارسال شده توسط فاضل

  رد خون هر شهید وطن قبل رسیدن به صدام از میان این دو ملعون می گذرد. رد فقر هر مستضعفی در وطن از میان 63 میلیون دلار سرقتی این خاندان می گذرد؛ شرم بر شماها باد!

نظر دادن

برای ارسال نظر، تکمیل موارد ستاره‌دار (*) الزامی است.