قلدری است یا خودزنی؟ معرکه ی همایون در گردنه ی کلاوب هاوس؛

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سالیان متمادی است که شهرام همایون، این عنصر به ظاهر تندروی رسانه ای اپوزیسیون را با اظهاراتی کمدیک و حراج های فرح بخشش در تلویزیون فارسی زبان کانال یک می شناسیم؛ سلطنت طلبی به اصطلاح دو آتشه که ماجرای اختلافات گاه و بیگاهش با ربع میرپنج، در مواقعی وی را مبدل به منتقدی سرسخت و مخالفی مزاحم برای فرح دیبا و فرزند منتظرالسلطنه اش کرده و در نقطه ی مقابل و بواسطه ی منافع مشترک مادیِ حاصله از اعزام سلطنت طلبان به الرفاهیِ قاهره، بدل به دوستی نزدیک برای این مادر و پسر فراری می کند. با حواشی مدام و ادعای پرچالشِ رهبری اپوزیسیون که به سبب رفتار هایی نه چندان صادقانه و صد البته مشکوکش همواره مورد عتاب دیگر عناصر و جریانات اپوزیسیون بوده است. اینبار اما مدیر شبه رسانه ی کانال یک با معرکه گیری اخیرش در شبکه ی اجتماعی کلاوب هاوس، چند روزی است کانون توجه کاربران فضای مجازی و بویژه تعقیب کنندگان سریال های سیاسیِ زرد اپوزیسیون شده است.

مدتی است که می بینیم اپوزیسیون خارج نشین و برخی دنباله های داخلی شان با کوچ هدفمندانه به کلاوب هاوس و بهره گیری از برخی قابلیت های ضد امنیتی آن، این شبکه ی اجتماعی را مبدیل به ابزاری برای شیطنت های رسانه ای شان علیه کشور و نظام حکومتی ایران کرده اند. البته باید اضافه نمود کلاوب هاوس نیز با توجه به خصوصیات اخلاقی و ویژگی های شخصیتی عناصر ضد انقلاب و صد البته ماهیت غیر بصری این پلتفرم مجازی، همچون دیگر همتایان خود (توئیتر، یوتیوب و...) محل یقه گیری های مجازی و بروز اختلافات ریشه ای شان بوده است.

در تازه ترین مورد از این دست نمایش ها، به تازگی شاهد معرکه گیری شهرام همایون و فردی به نام کوروش منش (محکوم امنیتی سابق و از عناصر کمتر شناخته شده ی اپوزیسیون) بودیم. یک دعوای رسانه ای به ظاهر معمولی اما کاملا متمایز از آنچه که تاکنون از اپوزیسیون دیده بودیم. جایی که شهرام همایون در میان حیرت مخاطبان این دیالوگ خصمانه (دعوایی برآمده از اختلافات مالی) ادعا نمود که با توجه به ارتباطات خاص خود با نیرو های امنیتی جمهوری اسلامی ایران برعلیه کوروش منش دست به افشاگری خواهد زد! همایون در نوبتی دیگر با بیان جزئیاتی دقیق از زندگی خصوصی منش، بویژه درخصوص علل خودکشی همسر وی و همچنین رابطه ی غیراخلاقی با  همسر دوست سابقش، تعجب بیشترِ مخاطبان را برانگیخت! همایون در ادامه عنوان نمود که بزودی علیه منش در دستگاه قضایی آلمان شکایت خواهد کرد. منش نیز در واکنش به این اقدام و در یک اتاق کلاوب هاوسی مجزا ضمن تلاش برای احساسی کردن ماجرا گفت که بارها توسط شخص همایون و هواداران وی تهدید به قتل شده است!

اما پرسش اساسی در این بین مربوط است به چگونگی دسترسی همایون به چنین اطلاعات محرمانه ای! آیا همایون همانگونه که خود اذعان نموده، دارای ارتباطاتی خاص با نهاد های امنیتی ایران است!؟ آیا بدبینی دیگر عناصر و جریانات ضد انقلاب و بویژه اشخاصی چون رضا پهلوی، مهدی میرقادری و همچنین خسرو فروهر نسبت به عملکرد مشکوک سیاسی همایون و مجموعه ی تلویزیون کانال یک، یک نگرانیِ بجاست!؟ به عبارت دیگر، آیا همایون یک مهره ی نفوذی از جانب دستگاه امنیتی ایران در میان اپوزیسیون است!؟ چنین به نظر می رسد که در آینده می باید شاهد حملات شدیدتر عناصر و جریانات گوناگون ضد انقلاب علیه شخص همایون باشم؛ همایون راه سختی تا بازگرداندن اعتماد از دست رفته ی خویش نزد اپوزیسیون دارد.

مبدیان

20 فروردین 1401

نظر دادن

برای ارسال نظر، تکمیل موارد ستاره‌دار (*) الزامی است.