براستی با اینان چه باید کرد!؟

این مورد را ارزیابی کنید
(9 رای‌ها)

با هشدار صریح نیرو های مسلح جمهوری اسلامی ایران خطاب به مقامات اقلیم کردستان عراق و سپس اقدام شجاعانه ی نیرو های سپاه پاسداران در حمله به مواضع گروهک تروریستی و تجزیه طلب حزب دمکرات کردستان، برخی جریانات و عناصر معلوم الحال اپوزیسیون، ازجمله شورای مدیریت گذار (به دبیرکلی حسن شریعتمداری) و حشمت ا... طبرزدی (از جبهه ی دمکراتیک ایران) با صدور بیانیه های انتقادی علیه کنش پیشدستانه ی نظامیان ایرانی، به حمایت از تجزیه طلبان برخواستند!

البته این نخستین حرکت مدافعانه ی اپوزیسیون به سود تجزیه طلبان نیست؛ برای نمونه حشمت طبرزدی همواره در حرافی های خویش به گونه ای هدفمند از واژه ی کوردستان و کورد برای مناطق کردنشین ایران و اهالی کردستان استفاده کرده است؛ اقدامی کاملا همسو با عناصر و جریانات قوم گرا و تجزیه طلب. همچنین در ترکیب شورای مدیریت گذار نیز شاهد حضور عوامل تجزیه طلبی چون حسن شریعتمداری، ضیاء صدرالاشراقی، عبدالله مهتدی و... هستیم. با رجوع به مصاحبه های قدیمی نامبردگان با برخی رسانه های معاند، بویژه تلویزیون تجزیه طلب آراز تی وی به روشنی می توان تمایلات تجزیه طلبانه ی ایشان را دریافت.

نکته اینجاست، برمبنای عرف ها، قوانین اساسی و موضوعه ی همه ی کشور های دنیا (ازجمله دول اروپایی و ایالات متحده ی آمریکا)، هرگونه اقدام برای تهدید مرز های جغرافیایی و یا اعمال تروریستی عناصر و گروه ها با هدف برهم زدن امنیت ملی و یا تمامیت ارضی کشور، شایسته ی شدید ترین برخوردها و به عبارت بهتر، مشت آهنین نیرو های مسلح است. هیچ حکومت و یا نظام سیاسی مشروعی در دنیا را نمی توان یافت که با حرکت های تجزیه طلبانه و رفتار های برهم زننده ی نظم عمومی و امنیت ملی با مسامحه برخورد کند. بالطبع ایران عزیزمان نیز از این امر مستثنی نیست.

نامبردگان با اقدام اخیر خود در حمایت آشکار از تجزیه طلبان بار دیگر ثابت کرده اند که تمامیت ارضی ایران بزرگ در محاسبات سیاسی شان هیچ محلی از اعراب نداشته و به آسانی حاضر خواهند شد مقدسات ملی، بویژه حرمت حفظ تمامیت ارضی کشور و یکپارچگی جغرافیایی ایران کهن را فدای دشمنی و عداوت کور کورانه شان با نظام اسلامی کنند. دیروز، با حمایت علنی از تحریم های ظالمانه، شریک ناجوانمردی یانکی ها علیه ملت بزرگ ایران شدند و امروز با بیانیه پراکنی هایشان به سود گروهک های تجزیه طلب و تروریستی، آشکارا تمامیت ارضی و موجودیت ایران عزیزمان را هدف گرفته اند. براستی با اینان چه باید کرد!؟

مبدیان

20 شهریور 1400

نظر دادن

برای ارسال نظر، تکمیل موارد ستاره‌دار (*) الزامی است.