در اصفهان چه خبر بود!؟

این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

در اصفهان چه خبر بود!؟

با تداوم خشکسالی و ورود منطقه به دوران کم بارش، ایران اسلامی نیز همچون دیگر کشور های منطقه ی خاورمیانه و شمال آفریقا با بحران کم آبی مواجه شد. این مسئله بهانه ای شد تا هر از گاهی شاهد تجمعاتی در برخی استان های کشور باشیم؛ تابستان گذشته در خوزستان و روز های اخیر در اصفهان. با تداوم این تجمعات، نوبت به اپوزیسیون خارج نشین و رفقای داخل نشینشان می رسد تا با هدف سوء استفاده از شرایط پیش آمده، تجمعات مردمی را به سود خود مصادره کنند؛ همچون مورد اصفهان که به لحاظ جامعه شناسیِ سیاسی کیس مطالعاتی مناسبی برای بررسی رفتار های فرصت طلبانه ی عناصر ضد انقلاب در اختیارمان می گذارد.

با ورود مسئولان استانی و کشوری به میدان، اجتماع چند روزه ی کشاورزان اصفهانی پایان یافت. چنانکه شورایی متشکل از نمایندگان کشاورزان (اتحادیه ی آب بران و میراب های اصفهان) نیز با صدور بیانیه ای در روز چهارشنبه (3 آذر) خبر از پایان تجمع داده بودند. بیانیه ای که البته با واکنش عجیب عناصری چون حشمت طبرزدی و... مواجه شد. طبرزدی در پیامی شیطنت آمیز در فضای مجازی با شبهه افکنی حول بیانیه ی صادر شده و مرجع صدور آن، از همگان خواست تا بی توجه به هشدار های صادر شده، در روز جمعه پنجم آذر ماه یک تجمع غیر قانونی دیگر برگزار کنند. پس از آن علی جوانمردی همراه با چند حساب تلگرامی مجهول با صدور فراخوان های مشابه خواستار حضور مردم در این تجمع مشکوک شدند.

در آن سوی ماجرا نیز عده ای از اوباش آموزش دیده با حضور در بستر زاینده رود و انجام اقداماتی تحریک آمیز و در مواردی با دست زدن به خشونت کور سعی نمودند مانع از پایان تجمع و ترک محل توسط کشاورزان شوند. تصاویر این رویداد نیز البته  با تفسیر های خلاف واقع و وارونه نمایی واقعیت در شبه رسانه های ضد انقلاب به نمایش درآمد.

پرده ی دوم این نمایش نیز در بامداد روز جمعه 5 آذر به روی صحنه رفت. جایی که ته مانده های اوباش در تلاش برآمدند تا با سر دادن شعار های انحرافی و استفاده از الفاظ و رفتار های نامناسب، دست به اغتشاشی تام و تمام بزنند. آتش زدن اموال عمومی و حمله به نیرو های انتظامی و شهروندان عادی نیز همچون همیشه نقطه ی اوج نمایش اشرار در اغتشاشات اصفهان بود. اپوزیسیون خارج نشین نیز با شوقی مثال زدنی در صفحات اجتماعی و رسانه های تابعه روایتگر هنرمندی اوباش دست پرورده ی خود بودند. با نگاهی گذرا به صفحات مجازی مرتبط با جماعت اپوزیسیون و بویژه با سیری اجمالی در پیام های منتشر شده از سوی مسیح علینژاد می توان شوق وصف ناپذیر اپوزیسیون از مشاهده ی این جریانات را دریافت!

در نهایت با اقدام هوشمندانه ی کشاورزان اصفهانی (که از همان ابتدای ماجرا صف خویش را از اوباش جدا کرده بودند) و همچنین با قاطعیت نیرو های انتظامی، اغتشاشات اصفهان پایان یافت و اپوزیسیون ایرانی نما و پیاده نظام میدانی شان شکستی دیگر متحمل شدند؛ اپوزیسیون در نظر داشت تا با آشفته کردن اوضاع داخلی کشور و سیاه نمایی واقعیات در بیرون، به زعم خود یاریگر اربابان غربی خویش، بالاخص دمکرات های آمریکایی در مذاکرات آتی با ایرانیان باشند. تحریم از بیرون و فشار از داخل، حربه ی همیشگی سیاسیون به ظاهر دمکرات آمریکایی در مذاکرات با مردم ایران بوده و هست؛ تاریخ خیانت تازه ی اپوزیسیون و حماقت دوباره ی پیاده نظام داخلی شان را از یاد نخواهد برد!

مبدیان

6 آذر 1400

نظر دادن

برای ارسال نظر، تکمیل موارد ستاره‌دار (*) الزامی است.