یادداشتی برای زراعتی؛

این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

پوریا زراعتی (مجری و تهیه کننده ی پیشین بخش سیاسی تلویزیون من و تو) اخیرا در توئیتی به بهانه ی فرا رسیدن سالروز شهادت سپهبد قاسم سلیمانی نوشت:

"خاورمیانه بدون سلیمانی جای بهتری است. مردم ایران به این نتیجه رسیده اند؛ امید که اروپا و دموکرات ها هم درک کنند که دنیا بدون رژیم جای بهتری خواهد بود"

به همین اندازه متعفن و با همین صراحت ابلهانه! با مروری کوتاه در شبکه های اجتماعی و نگاهی گذرا به اکانت ها و حساب های متعلق به عناصر اپوزیسیون، با موارد متعددی از این دست زباله پراکنی های مجازی مواجه خواهیم شد که هریک در قبای اندیشمند سیاسی و مفسر مناسبات منطقه ای کوشیده اند تفسیری کج اندیشانه از احوال خاورمیانه ی پس از شهادت سردار دلها به مخاطبینشان ارائه دهند.

در نوشتار امروز، فارغ از بیان چرایی تمایل عناصر ضد انقلاب به این دست هرزه نگاری ها و بررسی کم و کیف بغض و کینه ی عمیق اپوزیسیون نسبت به شهید گرانقدر وطنمان حاج قاسم سلیمانی، کوشش شده تا با یادآوری دو نکته ی ساده اما بدیهی پاسخی هرچند کوتاه این به اصطلاح ایرانی نمایان فارسی زبان داده شود؛

نخست:

نقش موثر و کلیدی سپهبد سلیمانی در جبهه ی مبارزه با تکفیر و ترور را باید از سیاستمداران عرب و کرد خاورمیانه و البته مردم شامات پرسید، نه از فربه شدگان با دلار های نفتی و مست شدگان به وعید سرویس های جاسوسی غربی، عربی و عبری! خاورمیانه ی بدون سلیمانی ها یعنی خاورمیانه ی داعش، تکفیر و ترور. کیست که جنایات وحشیانه ی جریان تکفیر و قساوت های دواعش سیاه پوش را در نزدیکی مرز های ایران عزیزمان به خاطر داشته باشد اما قدردان رشادت مرد ترین مردان عالم در جبهه ی مقاومت و فرمانده ی شهیدمان، حاج قاسم سلیمانی نباشد!

دوم:

آقایان با کدامین متر و معیاری به سنجش میزان خشنودی جامعه ی ایرانی از اقدام وحشیانه ی ترامپ و قتل عزیزترینِ سربازان ایران زمین نشسته اند!؟ با مشاهده ی تشییع ده ها میلیونی پیکر مطهر حاج قاسم یا لمس داغی دوساله که پرزیدنت قماربازشان با شهادت پاک ترینِ خلق ها بر دلهای آزاده ی عالم (و نه فقط ایرانیان) گذاشت!؟

مبدیان

15 دی 1400

نظر دادن

برای ارسال نظر، تکمیل موارد ستاره‌دار (*) الزامی است.