پیشگامان؛

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

روز یکشنبه یازدهم اسفند ماه 1400 تعداد 81 نفر از عمدتا مخالفین سیاسی رژیم آل سعود در یک مراسم بدوی و کشتار جمعی توسط جلادان وهابی گردن زده شدند؛ رویدادی که به زعم دویچه وله ی فارسی در تاریخ حدودا نود ساله ی این کشور عربی بی سابقه است! البته آل سعود پیش از این نیز در موارد بیشماری تاریخ بشریت و افکار عمومی را با جنایات خویش شگفت زده کرده بود. برای نمونه می توان به اعدام (گردنزنی) جمعیِ شصت و چند نفره ی شهروندان سعودی در سال 1980 اشاره کرد؛ اما رکورد اخیر حکام جائر شبه جزیره و گردنزنیِ 81 نفره (تنها در عرض 24 ساعت) حتی در فهرست جنایات ضد انسانی این خود خادم الحرمین پنداران نیز بی سابقه است!

در دو یا سه سال گذشته به دفعات دیده ایم که رسانه های فارسی زبان ضد انقلاب و بویژه شبه رسانه ی سعودیِ ایران اینترنشنال با ولع بسیار و با استناد به خرده افاضات و اقدامات نمایشیِ محمد بن سلمان (وزیر جنگ و ولیعهد سعودی) کوشیده اند تا قاتل خونخوار کودکان مظلوم یمنی را مصلح و یا به عبارت روشنتر، پیشتاز در اصلاحات در سرزمین های اسلامی و بالاخص خاورمیانه ی عربی بنامند. مسیح علینژاد به همراه برخی فمنیست فارسی دست در دست عمال ایرانی نمای رژیم سعودی (بالاخص کاملیا انتخابی فرد و مجموعه ی ایندیپندنت فارسی) چنان از اصلاحات موردیِ شازده بن سلمان در شبه جزیره می گفتند که گویی ملل عرب بار دیگر اسطوره ای بزرگ به خود دیده اند؛ آنهم درست در زمانی که هزاران زن و کودک بی گناه یمنی روزانه و به بی رحمانه ترین وجه ممکن، قربانی هوس های سیاسی آل سعود می شدند (می شوند)!

این شجره ی خبیثه هرچند با اقدامات نمایشی اش در حوزه ی فرهنگ و سیاست (ازجمله گشایش قمارکده ها در برخی شهر های شبه جزیره) تا به امروز نتوانسه چهره ای مثبت از خود به افکار عمومی ارائه داده و به تبع آن اپوزیسیون فارسی زبان نیز نتوانسته بن سلمان را در قامت یک مصلح بزرگ اجتماعی و سیاستمداری پیشگام در اصلاحات عربی معرفی کنند اما اعدام ده ها نفره، آنهم در یک روز، پیشگامی سعودی ها در گردنزنی جمعی و کشتار مخالفین را، آن هم به بدوی ترین گونه ی ممکن بر همگان اثبات نموده است!

مبدیان

22 اسفند 1400

1 نظر

  • پیوند نظر دکتر ع.منفرد K2_دوشنبهق ظUTCE_اسفند+0000Rاسفندق ظUTC_0C1 ارسال شده توسط دکتر ع.منفرد

    مقاله ای توانا علیه همه ی به اصطلاح فعالان حقوق بشری از جمله مسیح علینژاد و غیره.
    آیا الان از جماعت اپوزیسیون وطن فروش کسی پیدا می شود که حتی جمله ای کوتاه در نفی این موضوع بگوید!؟
    به راستی پول آل سعود از هرکدامتان شمری ساخته است!

نظر دادن

برای ارسال نظر، تکمیل موارد ستاره‌دار (*) الزامی است.